Notowania akcji spółki Mabion z 10 sierpnia 2022 roku

W środę, 10 sierpnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 26,63 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 27,38 zł, a następnie, o 16.44, spadł do wartości 26,22 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 26,26 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 100, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 112 018 sztuk. Obroty wyniosły 2,94 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była piątą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 20,76 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 9,39 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 60,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 61,21 proc.

Reklama

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 54 956 punktów, a wartość spółki spadła o 1,39 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,21 proc. do poziomu 3 421 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,21 proc., a wartość spółki spadła o 1,39 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »