Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 10 września 2021 roku

W piątek, 10 września Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 57,5 zł, czyli o 2,21 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 58,8 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 56,4 zł, a następnie o 12.32 wzrósł do wartości 58,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 58,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 113, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 125 242 sztuk. Obroty wyniosły 7,18 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była piątą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 7,77 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 13,13 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 98,63 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 49,23 proc.

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,16 proc. do poziomu 71 091 punktów, a wartość spółki spadła o 1,02 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,08 proc. do poziomu 6 006 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,08 proc., a wartość spółki spadła o 1,02 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »