Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 11 stycznia 2022 roku

We wtorek, 11 stycznia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 59,1 zł, czyli o 0,17 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 59,0 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 61,7 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.28 by na zamknięciu spaść do poziomu 60,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 109, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 86 827 sztuk. Obroty wyniosły 5,22 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,31 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 19,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 179,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,15 proc.

We wtorek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,84 proc. do poziomu 71 707 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,2 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,82 proc. do poziomu 5 091 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »