Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 13 października 2021 roku

W środę, 13 października Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 78,2 zł, czyli o 0,89 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 78,9 zł. O godzinie 13.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 79 zł, a następnie, o 16.20, spadł do wartości 76,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 78 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 126, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 221 538 sztuk. Obroty wyniosły 17,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 18,00 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 32,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 129,75 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 198,28 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,61 proc. do poziomu 74 283 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,14 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,31 proc. do poziomu 6 424 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »