Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 14 lipca 2021 roku

W środę, 14 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 59,8 zł, czyli o 0,33 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 60,0 zł. O godzinie 9.28 kurs akcji spadł do poziomu 59,7 zł, a następnie o 10.55 wzrósł do wartości 63 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 61,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 107, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 99 979 sztuk. Obroty wyniosły 6,09 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 8,43 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 24,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 58,11 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 156,31 proc.

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,27 proc. do poziomu 67 632 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,17 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,19 proc. do poziomu 5 985 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »