Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 14 października 2021 roku

W czwartek, 14 października Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 78,5 zł, czyli o 0,64 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 78,0 zł. O godzinie 9.36 kurs akcji spadł do poziomu 76,9 zł, a następnie o 11.44 wzrósł do wartości 83,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 79,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 122, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 276 464 sztuk. Obroty wyniosły 22 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 21,75 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 36,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 144,99 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 198,31 proc.

W czwartek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,33 proc. do poziomu 74 525 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,92 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,58 proc. do poziomu 6 461 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »