Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 23,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 22,55 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 86, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 36 790 sztuk. Obroty wyniosły 834 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,61 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 72,97 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 11,33 proc.

Reklama

W czwartek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki spadła o 3,42 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,52 proc. do poziomu 5 440 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,52 proc., a wartość spółki spadła o 3,42 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »