Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 18 sierpnia 2020 roku

We wtorek, 18 sierpnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 25,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 25,75 zł, a następnie, spadł do wartości 24,7 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 49, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 14 975 sztuk. Obroty wyniosły 378 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,18 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 67,50 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 67,92 proc.

Reklama

We wtorek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,75 proc. do poziomu 52 491 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,14 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 6,71 proc. do poziomu 6 564 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »