Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 19 listopada 2021 roku

W piątek, 19 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 67,9 zł, czyli o 1,34 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 67,0 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 67,8 zł, a następnie o 9.32 wzrósł do wartości 69,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 69,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 112, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 93 898 sztuk. Obroty wyniosły 6,46 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,29 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 11,86 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 191,56 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 178,63 proc.

W piątek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,04 proc. do poziomu 69 416 punktów, a wartość spółki wzrosła o 3,13 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,77 proc. do poziomu 5 726 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora farmaceutycznego na rynek indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »