Reklama

MABION (MAB): Notowania akcji spółki Mabion z 19 lutego 2021 roku

W piątek, 19 lutego Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 24,3 zł, czyli o 1,25 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 24,0 zł. O godzinie 10.20 kurs akcji spadł do poziomu 23,3 zł, a następnie o 12.24 wzrósł do wartości 25,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 24,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 99, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 109 933 sztuk. Obroty wyniosły 2,68 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 10,96 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 15,62 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 51,47 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 49,49 proc.

W piątek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,05 proc. do poziomu 58 713 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,33 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 2,23 proc. do poziomu 5 162 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »