Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 47,75 zł, czyli o 0,1 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 47,8 zł. O godzinie 11.44 kurs akcji wzrósł do poziomu 47,9 zł, a następnie, o 16.44, spadł do wartości 45,4 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 45,55 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 115, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 136 626 sztuk. Obroty wyniosły 6,18 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 14,30 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 101,10 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 109,43 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 101,1 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki spadła o 4,71 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,75 proc. do poziomu 4 433 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży farmaceutycznej na rynek indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »