Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 2 sierpnia 2021 roku

W poniedziałek, 2 sierpnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 64,3 zł, czyli o 2,39 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 62,8 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 66,5 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.52 by na zamknięciu spaść do poziomu 65,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 117, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 142 023 sztuk. Obroty wyniosły 9,31 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,49 proc., w ciągu miesiąca spadła o 4,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 187,22 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 150,77 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,3 proc. do poziomu 67 839 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,82 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,46 proc. do poziomu 5 907 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »