Notowania akcji spółki Mabion z 21 maja 2024 roku

We wtorek, 21 maja Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 18,18 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 17,84 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 77, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 41 142 sztuk. Obroty wyniosły 717 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,05 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,77 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 1,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,72 proc.

Reklama

We wtorek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,75 proc. do poziomu 88 740 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,88 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,47 proc. do poziomu 2 975 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »