Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 32 zł, czyli o 0,78 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 32,25 zł. O godzinie 9.18 kurs akcji wzrósł do poziomu 32,7 zł, a następnie, o 11.04, spadł do wartości 29,9 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 30,45 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 90, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 42 951 sztuk. Obroty wyniosły 1,31 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 11,61 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 17,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 64,39 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 60,45 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła aż o 5,58 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 4,29 proc. do poziomu 5 602 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »