Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 77,8 zł, czyli o 0,65 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 77,3 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 79,2 zł, a następnie, o 11.20, spadł do wartości 76,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 77 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 109, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 49 735 sztuk. Spadek odbył się przy małym obrocie, który wyniósł 3,76 mln złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 19,1 mln zł.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,33 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 61,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 113,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 85,99 proc.

We wtorek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki spadła o 0,39 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,37 proc. do poziomu 6 701 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,37 proc., a wartość spółki spadła o 0,39 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »