Notowania akcji spółki Mabion z 22 kwietnia 2024 roku

W poniedziałek, 22 kwietnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.11 kurs akcji wzrósł do poziomu 17,08 zł, a następnie, o 16.27, spadł do wartości 16,76 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 16,84 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 71, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 187 sztuk. Obroty wyniosły 331 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,96 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 11,04 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,22 proc.

Reklama

W poniedziałek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,51 proc. do poziomu 84 464 punktów, a wartość spółki spadła o 0,94 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 0,84 proc. do poziomu 2 843 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora farmaceutycznego na rynek indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »