Notowania akcji spółki Mabion z 22 września 2021 roku

W środę, 22 września Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 76,7 zł, czyli o 1,05 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 75,9 zł. O godzinie 9.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 78,6 zł, a następnie, o 10.25, spadł do wartości 76,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 76,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 114, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 107 875 sztuk. Obroty wyniosły 7,88 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 13,35 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 128,74 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 154,67 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,21 proc. do poziomu 70 951 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,66 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,98 proc. do poziomu 6 463 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »