Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 25 lipca 2022 roku

W poniedziałek, 25 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 31,8 zł, czyli o 0,97 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 32,11 zł. O godzinie 13.32 kurs akcji spadł do poziomu 31,05 zł, a następnie o 15.28 wzrósł do wartości 34,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 33,19 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 115, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 185 158 sztuk. Obroty wyniosły 6,05 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 10,19 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 57,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 47,32 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 46,38 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,74 proc. do poziomu 53 708 punktów, a wartość spółki wzrosła o 3,36 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 6,49 proc. do poziomu 3 622 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora farmaceutycznego na rynek indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »