Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 25 października 2021 roku

W poniedziałek, 25 października Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 72,5 zł, czyli o 0,97 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 71,8 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 75,1 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.44 by na zamknięciu spaść do poziomu 73,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 114, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 128 363 sztuk. Obroty wyniosły 9,45 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 7,30 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 3,79 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 186,77 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 212,29 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,37 proc. do poziomu 73 876 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,65 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,21 proc. do poziomu 6 242 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »