Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 27 maja 2022 roku

W piątek, 27 maja Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 27,7 zł, czyli o 0,36 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 27,6 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 26,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 92, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 63 240 sztuk. Obroty wyniosły 1,56 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,11 proc., w ciągu miesiąca spadła o 6,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 44,79 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 56,7 proc.

Reklama

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,56 proc. do poziomu 56 610 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,99 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 1,93 proc. do poziomu 2 944 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »