Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 29 czerwca 2022 roku

W środę, 29 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 21,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.32 kurs akcji spadł do poziomu 21,1 zł, a następnie wzrósł do wartości 22,19 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 75, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 50 688 sztuk. Obroty wyniosły 986 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,92 proc., w ciągu miesiąca spadła o 19,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 70,21 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 67,37 proc.

Reklama

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 54 700 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,21 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 2,22 proc. do poziomu 2 844 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »