Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 29 grudnia 2021 roku

W środę, 29 grudnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 62,4 zł, czyli o 2,19 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 63,8 zł. O godzinie 13.25 kurs akcji wzrósł do poziomu 64,3 zł, a następnie, o 15.44, spadł do wartości 60,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 61 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 257 315 sztuk. Obroty wyniosły 16 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 16,44 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 20,68 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze zyskali 200,49 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,6 proc. do poziomu 69 149 punktów, a wartość spółki spadła o 4,39 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 2,16 proc. do poziomu 5 091 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 2,16 proc., a wartość spółki spadła o 4,39 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »