Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 3 sierpnia 2022 roku

W środę, 3 sierpnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 33,3 zł, czyli o 2,46 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 32,5 zł. O godzinie 10.11 kurs akcji spadł do poziomu 31,92 zł, a następnie o 16.04 wzrósł do wartości 33,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 33,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 95, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 72 220 sztuk. Obroty wyniosły 2,02 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,24 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 54,84 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 46,50 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 51,09 proc.

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,13 proc. do poziomu 54 841 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,38 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 2,58 proc. do poziomu 3 724 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »