Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 4 listopada 2020 roku

W środę, 4 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 23 zł, czyli o 0,66 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,85 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 22,1 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 58, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 913 sztuk. Obroty wyniosły 469 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,19 proc., w ciągu miesiąca spadła o 28,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 72,54 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 70,32 proc.

Reklama

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,28 proc. do poziomu 47 294 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,12 proc. do poziomu 5 561 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się trochę lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,12 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »