Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 4 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 4 stycznia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 20,95 zł, czyli o 0,96 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,75 zł. O godzinie 9.32 kurs akcji spadł do poziomu 20,65 zł, a następnie o 16.34 wzrósł do wartości 21,7 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 21,4 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 65, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 31 913 sztuk. Obroty wyniosły 619 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,14 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 73,12 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,42 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 57 955 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,13 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 5,07 proc. do poziomu 4 921 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »