Notowania akcji spółki Mabion z 4 września 2020 roku

W piątek, 4 września Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 30 zł, czyli o 2,28 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 30,7 zł. O godzinie 9.10 kurs akcji wzrósł do poziomu 30,3 zł, a następnie, o 12.56, spadł do wartości 29 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 29,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 68, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 781 sztuk. Obroty wyniosły 611 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 12,84 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 18,22 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 63,68 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 62,08 proc.

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,77 proc. do poziomu 50 522 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,89 proc. Spółki z branży farmaceutycznej do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 6,53 proc. do poziomu 5 915 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »