Notowania akcji spółki Mabion z 5 grudnia 2022 roku

W poniedziałek, 5 grudnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 21,89 zł, czyli o 0,68 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,04 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 22,89 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.24 by na zamknięciu spaść do poziomu 22,21 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 95, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 69 891 sztuk. Obroty wyniosły 1,56 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,07 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 69,66 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 70,39 proc.

W poniedziałek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,48 proc. do poziomu 56 479 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,77 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,46 proc. do poziomu 2 966 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »