Notowania akcji spółki Mabion z 7 czerwca 2023 roku

W środę, 7 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17,65 zł, czyli o 0,74 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,52 zł. O godzinie 11.59 kurs akcji spadł do poziomu 17,49 zł, a następnie o 16.48 wzrósł do wartości 17,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 17,89 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 48, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 15 439 sztuk. Obroty wyniosły 267 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,45 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 26,41 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 14,81 proc.

W środę Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,71 proc. do poziomu 66 094 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,11 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,47 proc. do poziomu 2 942 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży farmaceutycznej na rynek indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »