Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 8 lipca 2021 roku

W czwartek, 8 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 63,1 zł, czyli o 3,81 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 65,6 zł. O godzinie 10.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 64,4 zł, a następnie, o 14.24, spadł do wartości 61,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 63 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 124, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 207 615 sztuk. Obroty wyniosły 13 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 13,82 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 16,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 58,09 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 142,31 proc.

W czwartek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,94 proc. do poziomu 66 598 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,96 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 2,20 proc. do poziomu 6 005 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »