Notowania akcji spółki Mabion z 8 lutego 2023 roku

W środę, 8 lutego Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 23,24 zł, czyli o 2,38 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,7 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 22,68 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 92, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 117 596 sztuk. Obroty wyniosły 2,71 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,65 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,52 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 51,23 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8 proc.

W środę Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,76 proc. do poziomu 60 952 punktów, a wartość spółki spadła o 0,09 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,54 proc. do poziomu 3 203 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor farmaceutyczny zachowywał się lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,54 proc., a wartość spółki spadła o 0,09 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »