Notowania akcji spółki Mabion z 9 czerwca 2023 roku

W piątek, 9 czerwca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17,7 zł, czyli o 1,06 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,89 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 17,95 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.32, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 55, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 356 sztuk. Obroty wyniosły 232 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,16 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,64 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 33,47 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 14,52 proc.

W piątek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,66 proc. do poziomu 66 532 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,34 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,25 proc. do poziomu 2 950 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »