Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 76,7 zł, czyli o 0,79 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 76,1 zł. O godzinie 11.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 77,5 zł, a następnie, o 15.25, spadł do wartości 74,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 75 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 111, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 79 453 sztuk. Obroty wyniosły 5,89 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,90 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 231,86 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 238,6 proc.

W czwartek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,45 proc. Spółki z sektora farmaceutycznego do których należy także Mabion ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-LEKI spadła o 1,44 proc. do poziomu 5 456 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży farmaceutycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »