Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 9 lipca 2021 roku

W piątek, 9 lipca Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 63,7 zł, czyli o 1,11 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 63,0 zł. O godzinie 9.40 kurs akcji spadł do poziomu 62,4 zł, a następnie o 11.44 wzrósł do wartości 65,1 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 64,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 115, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 94 516 sztuk. Obroty wyniosły 6,03 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 7,31 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 11,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 62,56 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 158,8 proc.

W piątek Mabion zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,8 proc. do poziomu 67 129 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,7 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,93 proc. do poziomu 6 061 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »