Reklama

Notowania akcji spółki mBank z 20 stycznia 2022 roku

W czwartek, 20 stycznia mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 459,8 zł, czyli o 0,69 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 463,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 444,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 113, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 31 137 sztuk. Obroty wyniosły 11,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 8,57 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 13,83 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 115,97 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,55 proc.

Reklama

W czwartek mBank zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,44 proc. do poziomu 70 420 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,86 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także mBank ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,11 proc. do poziomu 9 173 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »