Reklama

Notowania akcji spółki mBank z 26 stycznia 2022 roku

W środę, 26 stycznia mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 448,8 zł, czyli o 2,23 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 439,0 zł. O godzinie 10.12 kurs akcji spadł do poziomu 439 zł, a następnie o 16.11 wzrósł do wartości 460 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 459,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 102, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 29 226 sztuk. Obroty wyniosły 12,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,73 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 137,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 121,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 9,75 proc.

W środę mBank zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,47 proc. do poziomu 68 035 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,65 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także mBank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 3,02 proc. do poziomu 9 105 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »