Reklama

Notowania akcji spółki mBank z 27 września 2021 roku

W poniedziałek, 27 września mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 400 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.05 kurs akcji spadł do poziomu 397,2 zł, a następnie o 12.08 wzrósł do wartości 417,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 410 zł.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 44 231 sztuk. Obroty wyniosły 17,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była piątą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,48 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 15,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 136,31 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 136,86 proc.

Reklama

W poniedziałek mBank zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,19 proc. do poziomu 70 027 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,5 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także mBank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,02 proc. do poziomu 7 748 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży bankowej na rynek indeks WIG spadł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »