Reklama

Notowania akcji spółki mBank z 29 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 29 listopada mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 493,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.32 kurs akcji spadł do poziomu 475,2 zł, a następnie o 13.56 wzrósł do wartości 508 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 494,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 122, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 181 502 sztuk. Obroty wyniosły 86,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,92 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 10,44 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 197,71 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 216,57 proc.

Reklama

W poniedziałek mBank zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 66 649 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,24 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także mBank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,05 proc. do poziomu 8 304 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »