Reklama

Notowania akcji spółki mBank z 29 września 2021 roku

W środę, 29 września mBank (MBK) rozpoczął notowania od poziomu 393 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 409,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki mBank wyniosła 75, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 168 sztuk. Obroty wyniosły 3,51 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,52 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 15,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 136,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 136,63 proc.

Reklama

W środę mBank zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,62 proc. do poziomu 69 871 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,22 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także mBank pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,16 proc. do poziomu 7 708 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

mBank to uniwersalny bank obsługujący klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i detalicznych (w tym private banking) na terenie całego kraju. Prowadzi również działalność handlową i inwestycyjną, a także działalność maklerską. Bank świadczy usługi na rzecz osób prawnych i fizycznych, krajowych i zagranicznych, zarówno w złotych jak i walutach obcych. W ramach bankowości detalicznej mBanku, działalność prowadzą oddziały zagraniczne w Czechach i na Słowacji. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »