Notowania akcji spółki MFO S.A. z 9 stycznia 2023 roku

W poniedziałek, 9 stycznia MFO S.A. (MFO) rozpoczęło notowania od poziomu 33,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.07 kurs akcji spadł do poziomu 33,3 zł, a następnie o 15.10 wzrósł do wartości 34 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 33,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki MFO S.A. wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 854 sztuk. Obroty wyniosły 62,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 10,93 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 9,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 34,57 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,41 proc.

Reklama

W poniedziałek MFO S.A. zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,52 proc. do poziomu 61 365 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora budowlanego do których należy także MFO S.A. pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,91 proc. do poziomu 4 240 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo lepiej niż MFO S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,91 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Największy na rynku polskim oraz liczący się w Europie i na świecie producent profili stalowych. Produkuje kształtowniki specjalne, wzmocnienia okienny oraz profile do lekkiej zabudowy gipsowo-kartonowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »