Reklama

Notowania akcji spółki Mirbud S.A. z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Mirbud S.A. (MRB) rozpoczął notowania od poziomu 3,17 zł, czyli o 0,63 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,19 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 3,18 zł, a następnie, o 16.04, spadł do wartości 2,98 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 3,02 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mirbud S.A. wyniosła 97, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 895 758 sztuk. Obroty wyniosły 2,62 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,73 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 25,83 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 194,63 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 184,91 proc.

W czwartek Mirbud S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki spadła aż o 5,33 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Mirbud S.A. ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,50 proc. do poziomu 3 429 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Spółka działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji w obszarze budownictwa handlowo-usługowego, mieszkaniowego, przemysłowego oraz inżynieryjno-drogowego na rynku budowlanym w Polsce. Realizuje przede wszystkim prace wykonawcze na terenie pomiędzy Warszawą a Łodzią. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »