Reklama

Notowania akcji spółki Mirbud S.A. z 26 stycznia 2021 roku

We wtorek, 26 stycznia Mirbud S.A. (MRB) rozpoczął notowania od poziomu 4,35 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 4,28 zł, a następnie o 15.55 wzrósł do wartości 4,38 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 4,35 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mirbud S.A. wyniosła 56, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 101 101 sztuk. Sesja odbyła się przy małym obrocie, który wyniósł 435 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,95 mln zł.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,69 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 316,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 306,54 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 28,7 proc.

Reklama

We wtorek Mirbud S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,38 proc. do poziomu 57 785 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Mirbud S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,49 proc. do poziomu 3 959 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Mirbud S.A., gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,49 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Spółka działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji w obszarze budownictwa handlowo-usługowego, mieszkaniowego, przemysłowego oraz inżynieryjno-drogowego na rynku budowlanym w Polsce. Realizuje przede wszystkim prace wykonawcze na terenie pomiędzy Warszawą a Łodzią. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »