Notowania akcji spółki ML System S.A. z 27 sierpnia 2021 roku

W piątek, 27 sierpnia ML System S.A. (MLS) rozpoczął notowania od poziomu 110,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.58 kurs akcji spadł do poziomu 109,4 zł, a następnie o 16.37 wzrósł do wartości 112,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 112 zł.

Liczba transakcji dla spółki ML System S.A. wyniosła 38, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 450 sztuk. Obroty wyniosły 272 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,75 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,18 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 26,70 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 36,59 proc.

Reklama

W piątek ML System S.A. zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,46 proc. do poziomu 69 775 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,63 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także ML System S.A. pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,21 proc. do poziomu 2 833 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

ML System specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów opartych na technologiach ogniw fotowoltaicznych (PV), w tym zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »