Notowania akcji spółki Netia z 13 stycznia 2021 roku

W środę, 13 stycznia Netia (NET) rozpoczęła notowania od poziomu 5,38 zł, czyli o 0,37 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,4 zł. O godzinie 16.42 kurs akcji spadł do poziomu 5,24 zł, a następnie o 16.44 wzrósł do wartości 5,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 5,36 zł.

Liczba transakcji dla spółki Netia wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 55 516 sztuk. Obroty wyniosły 270 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,68 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 19,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 19,38 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,93 proc.

W środę Netia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,06 proc. do poziomu 58 533 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,74 proc. Spółki z branży telekomunikacyjnej do których należy także Netia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-TELEKOM spadła o 2,15 proc. do poziomu 943 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek telekomunikacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Netia jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Świadczy usługi przewodowe usługi telefoniczne, głosowe usługi telekomunikacyjne, usługi transmisji danych, usługi telewizyjne, telefonii komórkowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »