Reklama

Notowania akcji spółki Netia z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca Netia (NET) rozpoczęła notowania od poziomu 5,96 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 5,94 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Netia wyniosła 3, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 450 sztuk. Obroty wyniosły 14,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,34 proc., w ciągu miesiąca spadła o 2,62 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 56,32 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 55,91 proc.

Reklama

We wtorek Netia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki spadła o 0,34 proc. Spółki z sektora telekomunikacyjnego do których należy także Netia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-TELEKOM wzrosła o 0,03 proc. do poziomu 976 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży telekomunikacyjnej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor telekomunikacyjny zachowywał się lepiej niż Netia, gdyż wartość indeksu WIG-TELEKOM wzrosła o 0,03 proc., a wartość spółki spadła o 0,34 proc.

Netia jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Świadczy usługi przewodowe usługi telefoniczne, głosowe usługi telekomunikacyjne, usługi transmisji danych, usługi telewizyjne, telefonii komórkowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »