Reklama

Notowania akcji spółki Newag z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Newag (NWG) rozpoczął notowania od poziomu 19,3 zł, czyli o 1,05 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 19,1 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 19,2 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Newag wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 306 sztuk. Obroty wyniosły 25,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,34 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 8,13 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 28,09 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,13 proc.

Reklama

W poniedziałek Newag zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,52 proc.

Newag produkuje elektryczne (rodzina Impuls) i spalinowe zespoły trakcyjne, lokomotywy elektryczne Dragon i Griffin, tramwaje oraz wagony metra. Zajmuje się także naprawami i modernizacją lokomotyw, pojazdów pasażerskich i wagonów osobowych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »