Reklama

Notowania akcji spółki Ovostar Union z 24 sierpnia 2020 roku

W poniedziałek, 24 sierpnia Ovostar Union (OVO) rozpoczął notowania od poziomu 70 zł, czyli o 1,41 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 71,0 zł. Przez całą sesję kurs utrzymywał się na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Ovostar Union wyniosła 1, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 20 sztuk. Obroty wyniosły 1,05 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,72 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 14,11 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,04 proc.

Reklama

W poniedziałek Ovostar Union zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,97 proc. do poziomu 52 424 punktów, a wartość spółki spadła o 1,41 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ovostar Union pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,74 proc. do poziomu 2 933 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ovostar Union, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,74 proc., a wartość spółki spadła o 1,41 proc.

Ovostar Union jest jedną z wiodących agroprzemysłowych firm Ukrainy. Specjalizuje się w hodowli drobiu, produkcji jaj, produkcji suchych i płynnych produktów jajecznych, produkcji oleju słonecznikowego oraz pasz, śruty oraz brykietu opałowego. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »