Reklama

Notowania akcji spółki Ovostar Union z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia Ovostar Union (OVO) rozpoczął notowania od poziomu 70 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 65 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ovostar Union wyniosła 3, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 103 sztuk. Sesja odbyła się przy dużym obrocie, który wyniósł 4,12 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,18 tys. zł.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,72 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 14,11 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,04 proc.

Reklama

W środę Ovostar Union zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ovostar Union ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,66 proc. do poziomu 2 904 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora spożywczego na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się gorzej niż Ovostar Union, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,66 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ovostar Union jest jedną z wiodących agroprzemysłowych firm Ukrainy. Specjalizuje się w hodowli drobiu, produkcji jaj, produkcji suchych i płynnych produktów jajecznych, produkcji oleju słonecznikowego oraz pasz, śruty oraz brykietu opałowego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »