Reklama

Notowania akcji spółki PCC Rokita z 17 lutego 2021 roku

W środę, 17 lutego PCC Rokita (PCR) rozpoczęła notowania od poziomu 68,2 zł, czyli o 0,29 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 68,0 zł. O godzinie 14.59 kurs akcji wzrósł do poziomu 69 zł, a następnie, o 16.11, spadł do wartości 67,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 69 zł.

Liczba transakcji dla spółki PCC Rokita wyniosła 27, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 274 sztuk. Obroty wyniosły 137 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,52 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 20,63 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 48,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 42,86 proc.

W środę PCC Rokita zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,69 proc. do poziomu 59 008 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,47 proc. Spółki z branży chemicznej do których należy także PCC Rokita ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-CHEMIA spadła o 1,17 proc. do poziomu 8 511 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora chemicznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża chemiczna zachowywała się dużo gorzej niż PCC Rokita, gdyż wartość indeksu WIG-CHEMIA spadła o 1,17 proc., a wartość spółki wzrosła o 1,47 proc.

PCC Rokita produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi przy produkcji tworzyw sztucznych, w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych. Spółka zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku w segmentach takich jak poliole i alkalia oraz jest liczącym się dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych. Należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka. W skład grupy wchodzi ponad 70 spółek zlokalizowanych w 12 krajach. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »