Reklama

Notowania akcji spółki PCC Rokita z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego PCC Rokita (PCR) rozpoczęła notowania od poziomu 88,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 90 zł - spółka osiągnęła o godzinie 15.10 by na zamknięciu spaść do poziomu 89,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki PCC Rokita wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 722 sztuk. Obroty wyniosły 154 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 7,59 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 40,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 43,57 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 40,41 proc.

Reklama

W środę PCC Rokita zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,9 proc. Spółki z branży chemicznej do których należy także PCC Rokita pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-CHEMIA wzrosła o 0,97 proc. do poziomu 10 326 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora chemicznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PCC Rokita produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi przy produkcji tworzyw sztucznych, w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych. Spółka zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku w segmentach takich jak poliole i alkalia oraz jest liczącym się dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych. Należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka. W skład grupy wchodzi ponad 70 spółek zlokalizowanych w 12 krajach. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »