Reklama

Notowania akcji spółki PCC Rokita z 8 czerwca 2021 roku

We wtorek, 8 czerwca PCC Rokita (PCR) rozpoczęła notowania od poziomu 76 zł, czyli o 0,93 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 75,3 zł. O godzinie 9.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 76,5 zł, a następnie, spadł do wartości 74,9 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PCC Rokita wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 465 sztuk. Obroty wyniosły 180 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,04 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,71 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 59,36 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 64,25 proc.

Reklama

We wtorek PCC Rokita zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,41 proc. do poziomu 66 498 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,53 proc. Spółki z sektora chemicznego do których należy także PCC Rokita ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-CHEMIA spadła o 1,16 proc. do poziomu 10 213 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży chemicznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PCC Rokita produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi przy produkcji tworzyw sztucznych, w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych. Spółka zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku w segmentach takich jak poliole i alkalia oraz jest liczącym się dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych. Należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka. W skład grupy wchodzi ponad 70 spółek zlokalizowanych w 12 krajach. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »